B32563J1106K000
Part Number:
B32563J1106K000
Description:
CAP FILM 10UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.339" W (24.00mm x 8.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V