716P68452MD3
Part Number:
716P68452MD3
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 200VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
1.193" (30.30mm)
Lead Spacing :
1.094" (27.79mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.650" L x 0.559" W (41.90mm x 14.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
155V
Voltage Rating - DC :
200V