730P105X9250
Part Number:
730P105X9250
Description:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.512" Dia x 1.252" L (13.00mm x 31.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V