930C6S39K-F
Part Number:
930C6S39K-F
Description:
CAP FILM 0.039UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.039 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.358" Dia x 0.748" L (9.10mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V