730P105X9100
Part Number:
730P105X9100
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.421" Dia x 1.000" L (10.70mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V