B32563J1156K289
Part Number:
B32563J1156K289
Description:
CAP FILM 15UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.429" W (24.00mm x 10.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V