171474K400P-F
Part Number:
171474K400P-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
32 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V