930C2W1P8K-F
Part Number:
930C2W1P8K-F
Description:
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
1.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.665" Dia x 1.248" L (16.90mm x 31.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V