ECW-F6115HLB
Part Number:
ECW-F6115HLB
Description:
CAP FILM 1.1UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
1.1 µF
Height - Seated (Max) :
1.102" (28.00mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.642" W (28.00mm x 16.30mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V