MMP6W1P5K-F
Part Number:
MMP6W1P5K-F
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.063" W, 0.669" T x 1.535" L (27.00mm, 17.00mm x 39.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V