ECW-F4185HLB
Part Number:
ECW-F4185HLB
Description:
CAP FILM 1.8UF 3% 400VDC RADIAL
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
1.071" (27.20mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.598" W (28.00mm x 15.20mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V