B32776H7335K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32776H7335K000
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 1.6KVDC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
3.3 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13.6 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)