B32656A8474K000
Part Number:
B32656A8474K000
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 850VDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
850V