B32564J6475J000
Part Number:
B32564J6475J000
Description:
CAP FILM 4.7UF 5% 400VDC 2DIP
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.898" (22.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.142" L x 0.559" W (29.00mm x 14.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V