QXK2J225KTP7FX
Part Number:
QXK2J225KTP7FX
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.728" W (30.50mm x 18.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V