BFC247962114
Part Number:
BFC247962114
Description:
CAP FILM 0.11UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.11 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.374" W (18.50mm x 9.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V