B32936A3155K000
Part Number:
B32936A3155K000
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 305VAC RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.472" W (41.50mm x 12.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
305V