930C2P33K-F
Part Number:
930C2P33K-F
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.362" Dia x 1.000" L (9.20mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V