QAP2J474JRP
Part Number:
QAP2J474JRP
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.685" W, 0.366" T x 1.378" L (17.40mm, 9.30mm x 35.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V