BLH305K801A032
Part Number:
BLH305K801A032
Capacitance :
3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
21 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
0.898" (22.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V