730P105X9400
Part Number:
730P105X9400
Description:
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
27 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.654" Dia x 1.252" L (16.60mm x 31.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V