F339X146848KKM2T0
Part Number:
F339X146848KKM2T0
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
1.102" (28.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.728" W (31.50mm x 18.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
480V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)