225P33494YD3
Part Number:
225P33494YD3
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.988" (25.10mm)
Lead Spacing :
0.720" (18.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.252" L x 0.720" W (31.80mm x 18.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V