MYH824K300N26
Part Number:
MYH824K300N26
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 1.5KVDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
1.291" (32.80mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)