PSB2202680KHL
Part Number:
PSB2202680KHL
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 2KVDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)