BLH335K122A072
Part Number:
BLH335K122A072
Description:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13.5 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
1.331" (33.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)