930C4P12K-F
Part Number:
930C4P12K-F
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.12 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.299" Dia x 1.000" L (7.60mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
400V