PHC1335150KS
Part Number:
PHC1335150KS
Description:
CAP FILM 15UF 10% 330VDC AXIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.8 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.142" Dia x 1.732" L (29.00mm x 44.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
330V