PWS2202470KJ
Part Number:
PWS2202470KJ
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" Dia x 1.260" L (20.50mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)