930C6P22K-F
Part Number:
930C6P22K-F
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" Dia x 1.260" L (12.60mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V