B32778H6825K000
Part Number:
B32778H6825K000
Description:
CAP FILM 8.2UF 10% 1.5KVDC RAD
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
8.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)