418P47494MB2
Part Number:
418P47494MB2
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
1.035" (26.30mm)
Lead Spacing :
1.343" (34.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.799" Dia x 1.598" L (20.30mm x 40.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V