BFC247964334
Part Number:
BFC247964334
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.886" (22.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.181" L x 0.374" W (30.00mm x 9.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V