930C2P18K-F
Part Number:
930C2P18K-F
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.18 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia x 0.748" L (9.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V