PSB2302680KJL
Part Number:
PSB2302680KJL
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 3KVDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)