735P305X9400L
Part Number:
735P305X9400L
Description:
CAP FILM 3UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.086" Dia x 1.750" L (27.58mm x 44.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V