930C6P82K-F
Part Number:
930C6P82K-F
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.724" Dia x 1.748" L (18.40mm x 44.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V