PHB1854125KJL
Part Number:
PHB1854125KJL
Description:
CAP FILM 1.25UF 10% 850VDC RAD
Capacitance :
1.25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
850V