PHC1335200KR
Part Number:
PHC1335200KR
Description:
CAP FILM 20UF 10% 330VDC AXIAL
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.1 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.161" Dia x 2.087" L (29.50mm x 53.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
330V