930C1P27K-F
Part Number:
930C1P27K-F
Description:
CAP FILM 0.27UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.27 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.299" Dia x 0.748" L (7.60mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V