PHC1405100KS
Part Number:
PHC1405100KS
Description:
CAP FILM 10UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.1 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.142" Dia x 1.732" L (29.00mm x 44.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
400V