BLH306K451B084
Part Number:
BLH306K451B084
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
1.606" (40.80mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.673" L x 0.787" W (42.50mm x 20.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V