DS371306-CA
Part Number:
DS371306-CA
Description:
CAP FILM 30UF 10% 370VAC RADIAL
Capacitance :
30 µF
Height - Seated (Max) :
4.409" (112.00mm)
Lead Spacing :
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.614" Dia (41.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
370V