B32676Z5106K000
Part Number:
B32676Z5106K000
Description:
CAP FILM 10UF 10% 520VDC RADIAL
Applications :
Automotive; Power Factor Correction (PFC)
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
277V
Voltage Rating - DC :
520V