930C2W2P2K-F
Part Number:
930C2W2P2K-F
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.650" Dia x 1.748" L (16.50mm x 44.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
175V
Voltage Rating - DC :
250V