BLH106K701B012
Part Number:
BLH106K701B012
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5 mOhms
Features :
85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Height - Seated (Max) :
0.740" (18.80mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V