MKT1813622016
Part Number:
MKT1813622016
Description:
CAP FILM 22UF 20% 100VDC AXIAL
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.807" Dia x 1.240" L (20.50mm x 31.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V