QAP2J225KRP
Part Number:
QAP2J225KRP
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC AXIAL
In Stock:
12
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.043" W, 0.661" T x 1.811" L (26.50mm, 16.80mm x 46.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V