PHC1405220KS
Part Number:
PHC1405220KS
Description:
CAP FILM 22UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.457" Dia x 2.087" L (37.00mm x 53.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
400V