B32656S8125K561
Part Number:
B32656S8125K561
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 850VDC SCREW
Capacitance :
1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
1.004" (25.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
850V